Terviklik disain meestele

Gvido

Kõik ehted valmistab Gvido algusest lõpuni ise. Ta ei kasuta metall osade pooltooteid, ehk näiteks ehete lukud või mansetinööpide tagused. Gvido hindab terviklikku disaini, milles on läbi mõeldud ja põhjendatud iga detail. Perfektse proportsiooni ja kvaliteedi osas Gvido järeleandmisi ei tee.

Gvido on Läti päritolu Eestis tegutsev ehtekunstnik, kellel on töökogemust üle 30 aasta. Tema põhitööks on eratellimusel valmivad väärismetallist ja vääriskividest ehted. Tänu tööde laiale ampluaale on ta väga heade tehniliste oskustega. Aastatepikkune töökegemus on välja kujundanud käekirja, mis on tehniliselt keerukas. Ta tunneb materjale ja kasutab iga materjali tema omadustele vastavalt. Gvido töös on iga samm põhjendatud. Ehte ilu täiuslikkus seiseb selles, kui midagi ei ole tehtud pelgalt ilu pärast. Sinna juurde veel tema terav disaini ja hea proportsiooni silm, tänu millele sünnivad ehted, mis on tehniliselt keerukad, kuid vormilt puhtad ja konkreetsed, ilma üleliigseta.

Üheks Gvido lemmikmaterjaliks on kujunenud damaskuse teras. Esimene kollektsioon selle materjaliga valmis juba 7 aastat tagasi. Senimaani pakub see materjal pinget ja uusi ideid. Damaskuse teras on mustriline teras, mis on valmistatud erinevaid teraseid kokku sepistades. Tema voolava vee muster on alati kordumatu. Ehet valmistades ei ole muster esialgu nähagi, alles siis kui damaskusest detail on saetud ja viilitud õigesse vormi, pannakse detail happesse, mis ühte terast söövitab ja teist mitte, tänu millele ilmub nähtavale muster. Alles siis on näha, millise mustriga ehe seekord valmib.

Hiljuti loodud meeste ehete kollektsioon on tehtud igapäevaselt kantava ehte suunitlusega. Materjalidena on kasutatud hõbedat, damaskuse terast ja naturaalset nahka.