Vesti kandmise 5 lihtsat viga (kas sina teadsid?)

 

Viimase aja tänavapilt reedab üha enam, et klassikaline meeste vest on uuesti minemas moodi ja seda kantakse nii kolmeosalise ülikonna osana kui ka ainult koos triiksärgiga või isegi T-särgi ning teksadega. Nagu ülikonna kandmine, on ka vesti kandmise traditsioon väga vana komme ja sellepärast peaksid nii noored kui ka vanad mehed teadma, et on olemas mõned põhireeglid, kuidas endale vesti valida ja seda õigesti kanda.

vesti-kandmine-smartrend

5 kasulikku nippi, mida jälgida:

#1 Ideaalne vest on piisavalt pikk, et katta mehe talje, ilma et triiksärk jääks paistma pükste ja vesti vahelt. Samas ei tohiks vest olla liiga pikk.

#2 Vesti õla kohad peavad alati olema vastu keha ja jääma kindlasti allapoole triiksärgi kraed.

#3 Kui kanda vesti pintsakuga, siis peaks V-kujuline vest olema sellise lõikega, et ülikonna pintsaku hõlmasid kinni nööpides ei varjaks see vesti täielikult.

#4 Pidage meeles, et vesti alumine nööbiauk võiks alati jääda tühjaks – see on üks viis, kuidas näidata, et austad iidset vesti kandmise traditsiooni. Vesti ülemine nööbiauk võib jääda samuti tühjaks, kuid see on juba vabatahtlik ja täielikult igaühe maitseküsimus.

#5 Kolmeosalised ülikonnad on suurepärane võimalus, et mees saaks lisada oma välimusele rohkem pedantsust. Vesti toon võiks üldjuhul sobida mehe ülikonna pükste ja pintsaku tooniga ning seda tuleks alati kanda kas pika lipsu või kikilipsuga. Lahtinööbitud triiksärgi krae on kolmekihilise ülikonna jaoks muidu liiga mitteametlik. Kuid looge enda jaoks mugav stiil – ka ilma lipsuta ja lahtinööbitud triiksärgi kraega välimus võib mõnes olukorras mõjuda nagu stiilsele härrasmehele kohane.

 

Kui härrasmees soovib vesti kanda ainult triiksärgiga, siis saab pikad varrukad stiilselt üles rullida ja selle jaoks on olemas abistavad aksessuaarid, mis vestiga kindlasti hästi kokku sobivad – Cuffup.

Kõige olulisem on, et vesti kandja ise tunneks ennast mugavalt ja stiilselt – kas siis koos pintsakuga või ainult triiksärgiga kombineerides. Moeteadlikumad julgevad vesti kanda isegi teksade ja T-särgiga, mille tulemuseks on jällegi teistest eristuv ja stiilse härrasmehe välimus.

Head vesti kandmist ja ära unusta vesti alumist nööpi!
Smartrend

Jaga