Kas mees peaks tegelema vaimsete asjadega?


Esoteerika, vaimsus, lapsepõlve mõjutused, psühholoogia ja alateadvus – need on märksõnad, millest paljud naised võivad rääkima jäädagi. Kas üks „mehelik mees“, „tõeline mees“ või „härrasmees“ peaks samuti vaimsete teemadega tegelema või võiks see valdkond jääda ainult naistele?

Viimase aasta-paariga on aina rohkem kerkinud üles vaimsuse teema, kuid pigem on tegemist olnud naiste valdkonnaga. Naised kogunevad, süüvivad läbi erinevate praktikate ja meetodite oma alateadvusesse, avastavad destruktiivseid mustreid ja lapsepõlvest saadud haavasid, parandavad neid läbi meditatsioonide ja vabastavad läbi hingamispraktikate. Kui tegemist on vajalike, elurõõmu toovate ja vabadusse viivate tegevustega, siis ehk peaks ka mehed nendega rohkem tegelema?

Mis asjad need „vaimsed asjad“ üldse on?

Me keegi ei ole siia ilma sündinud puhta lehena. Meil on päritolupere, suguvõsa, terved põlvkonnad inimesed meie selja taga. Läbi suguvõsa liinide antakse meile alateadlikult edasi uskumusi, väärtusi, põhimõtteid ja elus hakkama saamise tõdesid. Töömoraal, paarisuhte väärtustamine, isaroll – need on vaid üksikud näited, mille juured paiknevad sügaval lapsepõlves nähtud eeskujudel ning mis tegelikult pärinevad põlvest-põlve edasi. Üks osa vaimsusest on oma selja taha vaatamine – kust ma tulen ja kuidas see minu tänast olekut mõjutab.

Läbi vaimsuse vaadatakse ka enda sisse. Üles kerkivad küsimused – kes ma olen, miks ma olen, mis on mu elu eesmärk? Kui ma ei tea, mis on mu eesmärk, siis on mul raske sinna ka jõuda, aga eesmärgini saab jõuda vaid läbi südame. Südamesse jõudmiseks on vaja aga vaikust ning just seda erinevad vaimsed praktikad pakuvad. Intuitsiooni kuulamine, südame avamine, enda usaldamine, maskide langetamine ja oma tõelise olemusega kontakti saamine – need on teemad, millega küps(ev) mees julgeb tegeleda.

Suur osa sellest, kes me täna oleme, on mõjutatud lapsepõlvest

Milline oli mu pereelu kodus; kas ja kui palju mind süles hoiti; millised olid läbisaamised õdede-vendadega; kas mul oli õigust rääkida ja kas minu arvamust peeti oluliseks; kas mu kukkumistele reageeriti hoolivuse või manitsusega; kas minu võistlusi käidi vaatamas? Need kõik on asjad, mis on mõjutanud seda inimest, kes ma täna olen.

Vaimsete, psühholoogiliste ja esoteeriliste teemadega tegelemine annab elule teise mõõtme. See muudab elu sügavamaks, huvitavamaks, mitmekihilisemaks ja oluliselt selgemaks. Kui ma avastan, et praegu teatud käitumise peale reageerimine on seotud hoopis mu lapsepõlvetraumaga, siis saan selle ära lahendada ja elu rohkem nautima hakata.

Teadlikkus annab võimaluse luua ise oma reaalsust

Kui ma saan oma hirmule, ebakindlusele, usaldamatusele, üksindusele või lähedusekartusele seletusi lapsepõlvest, oma enda hingesoppidest, alateadvusest või suguvõsa kaudu edasipärandatud uskumustest, siis saan ise valida oma elu muuta, reaalsust luua ja olla parem inimene, mees, isa ja ühiskonna liige.

Seega on vaimsete teemadega tegelemine oluline kõigile, olenemata soost, vanusest ja haridustasemest. Sest vaimsus annab võimaluse õppida end paremini tundma ja ainult see on eeldus siirale õnnele, armastusele ja emotsionaalsele vabadusele. Küps mees tunneb end, teab, kes ja miks ta on ning oskab end analüüsida nii meele kui ka südame tasandilt.

Võta aega ja ole julge, et vaadata enda sisse – nii võid leida mõnele olulisele küsimusele kauaotsitud vastuse…

Jaga