SMARTRENDI IDEE AUTORI PIHTIMUS

 

Smartrend soovib oma lugejaskonna ja klientide jaoks  olla aus ja läbipaistev – et selle ettevõtmise taga on tegelikult ka oma valdkonna entusiastid ja suure südamega Tegijad. Sellepärast panemegi Smartrendi tiimi ühe liikme natuke rohkem endast pihtima.

Saage palun tuttavaks – Smartrendi idee autor ja ettevõtte üks loojatest – Aimar.
Räägi pisut, kuskohast sa pärit oled?

Ma sündisin Raplas ja kasvasin üles maal. Gümnaasiumi ajaks tõi rada mind tagasi Raplasse ja pärast seda sai ühtlasi proovitud 10 aastat pealinna elu. Pöördusin perega tagasi Raplasse, sest siin on minu sünnikoht ja minu juured. Siin tunnen ma ennast hästi. Siin keskkonnas saavad kasvada ka minu lapsed.

Aga sõbrad? Kas süda verd ei tilkunud, kui linnast ära tulite?

Muidugi jäid vanad sõbrad kaugemaks, aga samas kellestki otseselt lahti pole pidanud ütlema. Elu teeb paratamatult ise oma korrektuurid – tekivad ju uued hobid, uued tutvused, mõni teeb otsuseid ainult pere heaolust lähtudes. See on lihtsalt nii – neid muutusi ei saa mitte kellelegi pahaks panna.

Aga räägi nüüd ikka ausalt – mida tähendab kasvasid üles maal? Kas ikka päris „maakas“?

Jah, ikka päris maakas. (…muie) Maaelu seostatakse raske füüsilise tööga, mis pole ka mulle absoluutselt võõras. Aeg oli lihtsalt selline, kus kõik „maakad“ tegelesidki põllumajandusega ja teenisid sellega arvestatava lisa- või siis põhisissetuleku. Näiteks heinategu oli üks kindel iga aastane suurtöö – muidu jäid sead, pullid ja lambad talvel nälga. Kasvatasime lisaks veel kanu, hanesid ja koduparte. Ka kartulipanek ja -võtmine kuulusid nende suurte maatööde hulka; sõnnikuvedu ja kõik muu maaelu juurde kuuluv. Töö ei saa maal mitte kunagi otsa. Ma olen lihtsalt tavaline eesti mees.

Kuidas sa siis ikkagi oma tee lõpuks disainini leidsid?

Mulle endale meeldib käia riides selliselt, et ma tunnen ennast selles outfit´is hästi. Minu jaoks on see nauditav ja hea energia allikas, kui peeglist vaatab vastu stiilne mees – see lisab enesekindlust, kuigi selle tunde saavutamiseks pole olnud alati piisavalt vahendeid.

Samas olen ka ise märganud, kui oled viksilt riides – siis need pilgud kohe peatuvad paratamatult sinu peal rohkem. Mulle meeldib tähelepanu, olen ju tähtkujult ikkagi lõvi…
Nendest asjadest tingituna on mul olnud huvi selle vastu, kuidas mehed moeajakirjades ja mujal maailmas riietuvad, mis habeme- või juuksestiile harrastavad jne. Minu ellu on õnneks sattunud inimesed, kes loovad Eesti disaini tulevikku. Lõpuks viis üks asi teiseni – nii saigi loodud Smartrend.

Mehelikku elustiili seostatakse tihti autode, sigari ja viskiga. Kuidas sinu elus nendega lood on?

Sigarini jõuan ehk korra aastas – täpsemalt uus-aasta öösel. See on lihtsalt selline komme, mida me sõpradega oleme seni igal aastavahetusel harrastanud. Pidavat tooma õnne. Kusjuures toobki! (…muie) Aga muidu ma ei suitseta.

Pean üles tunnistama, et on olnud aegu, kus maal garaažis auto mootor käis maha ja peale tundidega. Minu üks suuremaid nõrkusi on ameerika autod – nende võimsad mootorid annavad juba kaugelt märku „Mina tulen siit, hoidke eest, minul ainukesena on jõud ja võim“. (…muheleb)
Seni pole kahjuks mul endal olnud võimalust ameeriklast omada, aga ma tean, et minu „õige ameeriklane“ jõuab minuni siis, kui selleks on õige aeg. Minu üks suuri lemmikuid automargina on Dodge – nii vanakooli kui ka uuema aja mudelid – Charger, Challenger või pereautona Durango. Neil kõigil kolmel on välimuses midagi mehelikku, võimast ja külgetõmbavat.

Viski osas vastaks nii – pigem pruun kui valge. (…väike muie)

Eelviimane küsimus: selgita palun, mida sina ise oma elus kõige rohkem väärtustad?

Minu jaoks kõige olulisemad väärtused on tegelikult minu pere, kodu ja turvalise keskkonna loomine. Nüüdseks elamegi Raplas oma majas, meie peres kasvavad 3 toredat last, meil on oma suur aed, kus lapsed saavad koeraga möllata. Vundament peab olema tugev, siis on ka tulevik tugev. Ma olen tänulik, et mu elus on täna hea tasakaal.

Mida soovid viimase üleskutsena või mõttena lisada veel oma lugejatele?

Julge olla teistest erinev. Ole samas sina ise. Ära kuula negatiivseid inimesi. Tee oma asja! Tee, mis sulle meeldib, aga tee seda kirega! Ära anna kunagi alla, sest loobujad ei võida kunagi.

Kui oled aktiivse ellusuhtumisega ja sind paelub disain – anna endast märku – meil võib tekkida sobiv võimalus koostööks.

 

Fotograaf: Rauno Vahtre Photography

 

Kohtumiseni järgmises põnevas postituses!

Sinu Smartrend

Jaga