Mehe hallid juuksed – kas naistele kütkestav või eemaletõukav?

 

Hallinevad juuksed on paljude inimeste jaoks paratamatu – vanuse lisandudes kipub see tasapisi lihtsalt juhtuma. Räägime täna aga just meestest. Mis saab siis, kui mehe juuksed ja habe hakkavad võtma üha rohkem halli tooni? Kas mees võiks juuksed ära värvida või lubada loomulikel muutustel kulgeda omasoodu? Kas naised peavad hallide juustega mehi kütkestavaks või mitte?

grey-hair-men-trend

 

Tallinnas Hairlook salongis töötav juuksur-jumestaja Stella Kivilo sõnul on meeste hallide juuste puhul levinud kahte liiki arvamusi. „Leidub neid meesterahvaid, kes on juuste hallinemisega pigem rahul, kuid on ka teine leer, kes usub, et on seetõttu vähem maskuliinsemad,“ ütleb ta. Eks kellelegi ei meeldi tegelikult vananemine ja hallid juuksed võivad mõnel juhul seda hirmutunnet süvendada.

 

Määrav on enesekindlus

Stella arvates on meeste hallide juuste teema väga tugevasti seotud mehe enda suhtumise ja enesekindlusega. Leidub neid mehi, kelle puhul hallid juuksed tekitavad ebakindlust ja iseendaga rahulolematust. Samas on ka härrasmehi, kes näevad hallides juustes uut võimalust muuta oma stiili veelgi seksikamaks ja küpsemaks. „Olen oma töös ja elus märganud momente, kus mõni klient või tuttav kurdab, et juuksed on halliks läinud ning soovib neid värvida. Jah, alati on võimalik valida sobiv ja naturaalne toon, et anda juustele taas endine välimus, kuid kas see on pikemas perspektiivis ikka see, mis neid ennast rahuldab?“ arutleb juuksur.

Stiil ja enesekindlus ei väljendu mitte ainult välimuses, vaid need omadused saavad alguse inimese enda mõtteviisidest. Seega enesekindluseni viiv jõud on hoopis positiivne ellusuhtumine ning enesega rahulolu.

Maailmas, kus on väga palju segavaid tegureid, on raske jääda iseendaks ning sellepärast ongi imepärasem inimene, kes selles virrvarris seda suudab.

 

Hallid juuksed ja äge soeng

Hall juus vajab küll rohkem niisutamist ja tähelepanu, aga juuste soengusse sättimisel annab muutunud struktuuri hõlpsasti ära kasutada. „Nii mitmedki kliendid, kellel on varem olnud probleemi soengule kuju andmisega, on nüüd tänu juuste hallinemisele saavutanud uue hoiaku – näiteks meestel tukk püsti, stiilsem soeng,“ julgustab Stella.

Sedasi saabubki n-ö uus hingamine, aga teises võtmes. „Olen mõne mehe puhul tähele pannud enesekindluse kasvu ning hoopis avatumat hoiakut. Hall juus vajab kindlasti rohkem niisutust, mis tähendab, et mehed, kes tavaliselt 2in1 dušigeele või midagi sarnast kasutavad, võiksid juuksehoolduse harjumused kriitilise pilguga üle vaadata ning lisada enda valikusse ehk mõne hea niisutava palsami, seerumi või maski.“

 

Stiilsed hallipäised mehed

Milline mees ei sooviks olla naiste silmis ihaldusväärsem ning näida daamide seltskonnas intelligentsem? „Mina isiklikult ei ole kohanud ühtki naist, kes väidaks, et hallid juuksed meestel on kindel turn-off, pigem on lugu radikaalselt vastupidine,“ sõnab juuksur ja lisab, et enamik naistest arvab, et mehed, kes kannavad enda hallisegused juuksed stiilselt välja, on naiste silmis veelgi enamat kui lihtsalt mehelikud olevused – nad lausa kiirgavad maskuliinsust.

Stella kutsub üles ka naisi oma meestele rohkem komplimente tegema, kui viimased on hakanud enda mehelikkuses kahtlema. „Vananemine võib esialgu tunduda hirmutav, aga veelgi hullem on hinges vanaks jäämine, sest keha ju vananeb, aga meie hing jääb ikka samaks – miks mitte siis meile antud potentsiaali maksimaalselt ära kasutada ning enda kasuks tööle panna?“ arvab ta.

Tegelikkuses ei too juuste hallinemine kasu ainult juuste üldisele välimusele, vaid juuksed võivad ootamatult hästi püsida ka ägedas soengus. Kuna hall juus on kuivem ja struktuurilt erinev, siis õige hoolduse korral võib leida sellele murele kiire lahenduse. Tasub valida kogemustega juuksur, kes oskab soovitada õigeid protseduure ja niisutusvahendeid.

grey-hair-men-attractive

Mehed, olge ise samuti julgemad! Küsige oma südamedaamidelt või heade sõbrannade käest, mida nad tegelikult meeste hallidest juustest arvavad. Võite kergesti üllatuda ja veendute ise, et meeste hallid juuksed on paljude daamide jaoks tegelikult kütkestav.

Pealegi, kui tunnete ennast hingelt noorena, siis ei sega teid isegi hallid juuksed – saadate endiselt korda suuri tegusid!

 

Järgmise hariva lugemiseni!
Smartrend

Jaga