Meestele mõeldud nahahooldus

 

Traditsiooniliselt on nii, et mehed kasutavad nahahooldustooteid siis, kui ilmneb mõni probleem – liigne kuivus, punetus ja kestendus või siis rasu ja vistrikud ning akne. Kuna meeste nahk on paksema struktuuriga kui naistel, siis seitsmel juhul kümnest silmaga nähtavaid ja käega katsutavaid probleeme ei ilmne ja nii jätabki lai iluarsenal külmaks ja riiulite viisi tooteid ootab poodides naisi, kes need oma kaaslastele koju viivad. Hea seegi, sest pikale kogemusele toetudes ja oma tuttavate hulgas ringi vaadates näen järjest rohkem, et meestele meeldib hooldustooteid kasutada ja sageli näevad ning tunnevad nad ka erinevust, mis tunne on kreemiga ja kreemita.

KIIRUS, SELGUS JA LIHTSUS

Isegi kui seda näha ja tunda pole, siis me saame olla tänulikud meie kliimale, et peaaegu iga inimese nahk siinsel laiuskraadil on liiga niiskusvaene. Selle eest kannavad hoolt pidevad tuuled ja niiskus ning siseruumide küte. Tänu paksemale struktuurile on meeste naha loomulik kaitsekiht tugevam ja sellel ajal, kui naised juba joonte ning kortsukeste üle kurdavad, pole meestel isegi laubal ega kulmude vahel ühtegi kurdu. Siit esimene nõuanne – hoida ja säilitada on alati lihtsam kui muuta ja parandada! Siit edasi tuleb paar põhitõde, mida jälgides ei saagi te teada, mida tähendab mure nahaga ja väsinud jume.

 

ESIMENE SAMM – PUHASTAMINE

Näo pesemine hommikul ja õhtul (see võib olla ka aeg pärast treeningut) on ülioluline. Näo puhastamine hoiab ära pooride ummistumise ning sellele järgneva vistrike invasiooni ja tüütu läike, mis nahale jääkainete eritumise tõttu tekib.

MIDA JÄLGIDA? Kuigi Sinu nahk on paksem, siis niiskust ei pruugi selles ikkagi üleliia olla. Näopesugeeli valides, jälgi et selles ei oleks SLS (Sodium Lauryl Sulfate) ja SLES (Sodium Laureth Sulfate) aineid. Mõlemad tekitavad paksu ja pehme vahu, aga kuivatavad ja ärritavad nahka. Need on odavad ained, mille palju paremad alternatiivid on betaiin (betaine) ja glükosiidid (glucoside).
KUIDAS ARU SAADA? Paljud tootjad kirjutavad toote peale, et tootes ühte või teist ainet pole. Kui te olete poes, siis küsige müüjalt nõu. Kolmas koht info saamiseks on INCI list (toote peal olev koostisainete nimekiri).

SOOVITAME: D’DIFFERENCE for Men 2in1 näopesu- ja raseerimisgeel – see on kaks ühes toode, mis peseb naha väga puhtaks, lisab niiskust, vähendab vistrike tekkevõimalust ja sellega saab ka raseerida!

 

TEINE SAMM – NIISUTAMINE

Kui kreemi kasutamine on sulle kui mehele täiesti võõras, siis alusta sellest, et määri habemeajamisjärgset palsamit ka põskedele. Kui tunne on mõnus, siis vali enda jaoks välja sobiv kreem ja naudi muutustest tulevaid komplimente.

MIDA JÄLGIDA? Kreem peab sisaldama vähe õlisid ja palju niisutavaid aineid. Parim õli meeste kreemis on hästi kerge ja vitamiinidest pungil viinamarjaseemne õli (Grape Seed oil). Juhul kui sinu nahk on kestendav, punetav ja kisub, siis soovitame otsida tooteid, milles on rikkalikult argaania (argan oil) ja joobiseemne (jojoba oil) õli või šeapähkli võid (shea butter).

Parimad niisutajad on hüaluroonhape (hyaluronic acid) ja niatsiinamiid (niacinamide). See viimane on ka super rahustaja ja halastamatu punnidele.

KUI PALJU KREEMI PANNA? Jälgige tootja nõuannet, aga 1-2 pumbatäit on piisav kogus. Jah, me teame, et tavaliselt panevad mehed 3-4, aga kas nii palju on tegelikult seda vaja?

SOOVITAME: kreemid, mis niisutavad pikaajaliselt – on parimad. D’DIFFERENCE for Men 4D niisutav näokreem sisaldab 24h niisutavat aineühendit, imendub hetkega ega kleepu üldse.

 

KOLMAS SAMM – SILMAKREEM

See protseduur on küll vabatahtlik, aga võin julgelt öelda, et arvuti- ja telefoniekraanid annavad silmade ümbrusele nähtavaid väsimusmärke. Lisaks on hakatud rääkima sinise valguse kahjulikkusest nahale laiemalt.

MIDA TEHA? Üks hea silmakreem vähendab väsimusmärke, paistetust ja tumedust silmade ümber. Silmakreem võiks kindlasti olla ilma lõhnata, pungil aktiivainetest (peptiidid ja hüaluroonhape) ja kiiresti imenduv.

MILLAL JA KUIDAS KASUTADA? Kasutage hommikul ja doseerige ½ pumbatäit. Hõõruda pole vaja, kandke neljanda sõrmega silmade alla ja vajutage või patsutage kergelt.

SOOVITAME: D’DIFFERENCE for Men 4D päästev silmakreem – see kreem on valmistatud koostöös Eesti kiirabiarstiga, et ka peale öövahetust oleks inimlik teistele otsa vaadata. Tegu on peptiitide rikka kreemiga, mis on nii tõhus, et naised hakkavad seda peaaegu alati meeste tagant näppama. Aga mehed pole ju kadedad, eksole?!

 

NELJAS SAMM – MIDA “LAENATA” NAISTELT

Vahetevahel võiks nägu ka koorida – soovitavalt vähemalt 1 x kord nädalas. Uskuge mind – see annab hoopis uue tunde! Puhtus, värskus ja siledus, mida ei anna ükski kreem ega puhastusgeel. Kui nahal on põletikukoldeid või vistrikud, siis hapetega koorijad on parimad. Vältida tasub teradega koorijaid, sest nahka pole vaja hõõruda.

Maskid ja seerumid – need on rangelt vabatahtlikud, aga samas tõhusad. Maski võiks teha siis, kui on vaja “ekstra-äss” välja näha. Seerumit kasutada siis, kui puhastusgeel ja kreem jätavad nahale ikkagi sellise tunde, et kõik on kare ja kisub. Seerum käib kreemi alla. See imendub väga kiiresti ega kleepu üldse.

Carmen Kibur
D’DIFFERENCE brändijuht

 

Soovime Smartrendi poolt head katsetamist ja avastamist naha hooldamisel!

Suurema huvi korral loe rohkem infot D´Difference´i kodulehelt ja blogist – LINK
Ülejäänud D´Difference for Men sarja toodetega saad tutvuda Smartrendi e-poes – vajutades SIIA !

Loe ka meie eelmist blogipostitust mehe vaimsuse teemadel.

Jaga