MILLISES OLUKORRAS PEAKSID OMA KALLIMALE JOPE ANDMA (kas sina teed alati nii) ?

 

On oluline teada selle viisakus-etiketi sisu ja tagajärgi, et mehed oskaksid vastavas olukorras alati õigesti käituda.

jacket-woman-rain-smartrend

See võib olla tõesti üks vanimaid ja rüütellikumaid žeste härrasmeeste mänguraamatus, kuid oma jope ja ühtlasi ka oma mugavuse ohverdamine – väriseva tüdruku nimel – on täis rohkem kirjutamata reegleid ja riske, kui hetkel välja paistab.

Esimesed küsimused kerkivad meie ajudes juba üles – kas ta tahab tõesti minu jopet? Kas on ikka piisavalt külm, et saaksin talle seda pakkuda? Kas ta on kohustatud pakkumisest viisakalt loobuma? Selles keerulises ja ootamatult tekkida võivas olukorras võib etikett paljude jaoks kahjuks väga segaseks jääda – nii et pingutame ühiselt ja teeme “jope olukorra” lühidalt puust ja punaseks.

#1 Hinda ilmastikuolusid

See on üks suuremaid ja olulisemaid tegureid, mis aitab protsessi sinu jaoks õigesti lahendada. Hea tunnus selle kohta, kas ülerõivaste pakkumiseks daamile on ikka piisavalt külm, on sinu hingamine. Kui sinu hingeõhk külma ilma korral aurab, peaksid daamilt küsima, kas tal on külm ja soovi korral paku talle oma jopet.

Samamoodi – kui näed teda värisemas – peaks sinu mantel või jope kohe seljast maha rändama. Vihmane ilm on seevastu keerulisem olukord. Sul peaks kaasas olema vihmavari, mida saad ootamatutes hädaolukordades kasutada – kui oled aga selle koju unustanud, on sinu jope talle piisavaks kaitseks. NB! Kuid pea meeles, et viska oma mantel vihmahoo saabudes kohe tema õlgadele – nii tõlgendab daam sinu pakilisust lahkusena ning samas pole tal aega sinu pakkumisest keeldumiseks.

#2 Hinda oma suhet daamiga

Naisterahvale oma jope pakkumisel on paratamatult romantiline alatoon. Sa soovid tegelikult teda kaitsta, tema eest hoolitseda ja kindlustada, et ta tunneks ennast mugavalt. Kahjuks tõlgendatakse rüütellikkust tänapäeval tavaliselt valesti – isegi kui see žest polnud algselt selliselt mõeldud. Nii et tasub olla enne jope pakkumist kursis võimalike tagajärgedega.

Alates esimesest kohtingust on alati ohutu, kui tüdruksõber väriseb ja sa laenad talle oma jopet. Kuid tehes seda sama viisakusžesti hea sõbranna või juhusliku naistuttavaga – võidakse sinu lahkust suure tõenäosusega vääralt tõlgendada kui soovimatut flirtimiskatset. Kuidas sellist olukorda ennetada? Selgita ausalt tehtava žesti eesmärki või oota oma jope pakkumisega seni, kuni oled oma romantilised kavatsused daamile selgeks teinud.

#3 Hinda tagajärgi

See võib tunduda isekas ja härrasmehelikkusele täielik vastand, kuid peaksid selles olukorras mõtlema oma vajadustele. Ära sea alati ennast esikohale, kuid täielik enese ohverdamine võib lõpuks kujuneda ebanormaalseks, kui see viib sind alajahtunud oleku tekkeni (hüpotermia).

Äkki sa hakkad kontrollimatult värisema, kui annad talle oma jope? Mitu kihti temal juba seljas on? Ja kas ta lükkab tõenäoliselt sinu pakkumise võrdõiguslikkuse nimel hoopis tagasi? Need on kõik väga olulised küsimused, mida peaksid enne külmaga kokkupuutumist endalt küsima.

Kui sa jääd žesti tagajärjel hoopis ise haigeks – nähes välja nagu habras värisev lilleke – soovid kindlasti, et poleks oma jopet üldse lahti nööpinud. Aga alati tuleb hinnata kainelt olukorda, mille nimel see kõik hea on. Üks jalutuskäik, üks rüütellik žest ja võibolla ühine tulevik? Ei või iial teada….

couple-together-jacket-smartrend

 

P.S. Loe jätkuva huvi korral ise lisaks eelmisest populaarsest blogipostitusest – “10 uudset ideed, mida kinkida mehele

Sinu Smartrend

Jaga