Bobby McFerrin – kas esinemine oli džässmuusika legendile vääriline?

 

Kevadiselt kaunil reede õhtupoolikul, täpsemalt 26. aprillil astus Alexela kontserdimajas üles festivali Jazzkaar raames maailmakuulus BOBBY MCFERRIN (kodanikunimega Robert Keith McFerrin Jr), kes on jazzmuusika üks säravamaid ja andekamaid vokaliste.

Bobby-McFerrin

Täpselt aasta tagasi aprillikuu lõpus õnnestus Smartrendil näha esinemas Kultuurikatlas Rag´n Bone Man´i ja sellelt kontserdilt saadud elamus on siiani väga värskelt meeles. Seekordse Jazzkaare festivali 30-nda juubeliaasta peaesineja Bobby McFerrini kontsert ületas taas publiku ootusi, sest rahvas naeris, laulis kaasa, plaksutas ja seisis kontserti lõppedes mitu minutit püsti ning aplodeeris, millega avaldati vaikimisi austust suurkuju järjekordsele õnnestunud esinemisele. Maestro on tänaseks juba muide 69-aastane, kuid endiselt maailmatasemel muusik.

Tänapäevase vokaal-jazz‘i uuendaja ja paljude muusikute jaoks eeskuju Bobby McFerrin on pälvinud 10 Grammy auhinda ning müünud üle paarikümne miljoni heliplaadi.
Nelja-oktaavilise hääleulatusega McFerrin on üks muusikamaailma imedest. Lisaks jazz-muusikale on laulja tämbrisse punutud maailmamuusika sooje rütme ja popmuusika kaasahaaravust. Jazz‘is on ta leidnud tunnustuse oma žanri absoluutse tipuna – Bobby voolavad meloodiad, lopsakad harmooniad, leidlikud häälitsused, väljamõeldud keeled, vaikus ja pidev improviseerimine teevad tema igast kontserdist meistriteose.

Koos McFerrini ja tema lauljatest tiimiga astus lavale ka Estonian Voices, kes esitas lisaks kaks lugu oma repertuaarist. Hämmastavalt lahe oli jälgida, kui Eesti vokaalansambel alustas loo „Kättemaks“ esitamist, siis Bobby ja teised tema kaasartistid olid kõik väga üllatunud nägudega – sest Estonian Voices´ esitus oli tõesti akustiliselt väga võimas ja sobis Alexela kontserdisaali tol õhtul nagu valatud.

Bobby-McFerrin-jazzkaar
(Foto allikas: SL Õhtuleht)

 

 

Maailmas ei leidu tõenäoliselt muusikakuulajat, kes ei teaks McFerrini 1988. aastal valminud kõige nakatavamat hitti “Don’t Worry Be Happy”. Seda videot on tänaseks Youtube´is vaadatud ja kuulatud kokku üle 133 miljoni korda.

Loodame, et väärikal vanameistril leidub endiselt jõudu ja tervist nakatada veel miljoneid inimesi kogu maailmas muusikupisikuga. Bobby ise ongi öelnud järgmist “Ma soovin, et publik tunneks sama vabadust, mida ma ise lauldes tunnen. Tahan, et nad järgmisel hommikul oma köögis laulmist jätkaksid.“

Muusikas peitub tõeline elujõud – head muusika nautimist!
Smartrend

Jaga