november 27, 2019
Meeste käekellasid on palju erinevaid stiile ja suurusi ning neid saab kanda funktsionaalse aksessuaarina või stiilse ehtena. Seetõttu võib esimese käekella valik vajada mõningast kaalumist ja läbi mõtlemist. Lisaks kella disainile võib määravaks saada selle maksumus ning mugavus randmel. Viimase osas on aga oluline teada, kuidas peaks käekella õigesti kandma. Käsitlemegi olulisemaid nüansse, mida tuleks meeles pidada meeste käekella valiku tegemisel.
Kuidas peaks kell sobituma randmega?
Mis puutub kelladesse, siis suurus on antud juhul oluline ja soovituslik on veenduda, et teie kell sobitub randmega ideaalselt. See hõlmab lisaks korpuse meelepärastele mõõtmetele ka kellarihma õiget ümbermõõtu. Kui rihm jätab nahale jäljed, siis võib see olla randme ümber liiga tihkelt. Kellarihm peaks olema piisavalt lõdvalt, et see libiseks randmel pisut edasi-tagasi. Samas kui kellarihma ja randme vahele mahub mitu sõrme, kannate rihma liiga lõdvalt. Kui märkate, et metallist või puidust kellarihm on kas randme jaoks liiga suur või liiga väike, võite selle viia kellassepa juurde – nemad saavad lülisid eemaldada või lisada, et teie kell sobiks mugavamalt.
Milline on õige asukoht randmel?
Kell ei tohiks käel asetseda liiga madalal. Tavaliselt tuleks seda kanda ulnaluu kohal, randmel olevast luunukist üleval pool. Kui proovite käekella kanda luunuki peal või sellest madalamal (randme pool), on teil tõenäoliselt ebamugav.
Kummal randmel peaks käekella kandma – vasak või parem?
Enamik inimesi kannavad oma käekella tavaliselt oma juhtkäe vastas oleval käel. See tähendab, et kui olete paremakäeline, siis kannate oma kella vasakul randmel. Suurem osa kellatootjaid kujundab vasaku randme kellad, kuna enamik inimesi on paremakäelised. Seega asuvad ka kella kroonnupud üldiselt korpuse paremal küljel. Paremakäeliste inimeste jaoks on kroonnupu kerimine või muude nupufunktsioonide kasutamine selliselt kõige hõlpsam.
Kui olete aga vasakukäeline, siis on õnneks täna kella valmistajaid, kus traditsioonilise kroonnupu asukoht on ka teie jaoks sobilik.
Kas kella peaks kandma manseti sees või väljas?
Kui seisate käed küljel, siis peaks triiksärgi varrukas või mansett kella enamasti ära katma. Kui aga käsi on kõverdatud, võiks käekell särgi mansetist välja piiluda. Kindlasti ärge kandke kella manseti peal – see ei ole maitsekas.
Millist tüüpi kella võiks mees kanda?
Vastus sellele küsimusele sõltub sellest, milline kell mehele meeldib ja milline on tema elustiil. Esimene valik võiks olla näiteks igapäevane käekell, mida saab kanda vabaajarõivastega. See peaks olema neutraalne ja vastupidav, kuna on ette nähtud kandmiseks kogu teie igapäevases tegevuses – nii tööl kui vabal ajal.
Spordikella puhul määrab rihma materjal sageli selle, kui stiilne teie kell välja näeb ja kas see sobib ka igapäevaseks kandmiseks. Spordikella rihmasid valmistatakse nii kummist, plastist kui ka riidest, mis on disainitud vastupidavaks, higi- ja sageli ka veekindlaks. Niisiis sobivad mõned spordikellad vaid treeningule, teised aga ka igapäevaseks kandmiseks. Kindlasti tuleks meeles pidada, et spordikella koos ülikonnaga kandmine ei ole hea stiili tunnus – see on nagu kannaks vabaaja jalanõusid koos smokinguga!
Taskukella võiksite valida juhul, kui see sobib teie isikliku stiiliga. Taskukellad olid kunagi tavaline nähtus, kuid täna kohtab neid pigem harva. Uur on igal juhul teistest eristuv aksessuaar ja võib õigesti kandmise korral teie välimusele palju iseloomu lisada. Sageli pärandatakse taskukellad järgmistele põlvkondadele ja seetõttu võivad nad kanda ka sentimentaalset väärtust.
Mehe käekell ütleb palju tema elustiili kohta ja lisab vürtsi välimusele. Ilmselt pole täpseid kirjalikke reegleid kella kandmise ja stiili kohta kokku lepitud, aga lihtsate nõuannete järgimine garanteerib ümbritsevate inimeste märkamise ja positiivse heakskiidu kui stiiliteadlik mees oskab olla.
Oleme lisaks seisukohal, et mehel võiks olla rohkem kui üks käekell, et oleks võimalus kella sobitada vastavalt maitse-eelistusele, elustiilile või üritusele.
“The best times is yet to come…”
Järgmise lugemiseni!
Smartrend