8 lihtsat soovitust, et alanud 2019. aasta oleks eelmistest veel edukam
Aastanumber on vahetunud – ees ootab taas üks põnev aasta uute väljakutsetega. Et alanud aasta tuleks eelmisest grammi või isegi kilogrammi võrra parem, siis anname mõned head soovitused, mida saad vajadusel kasutada edukama aasta kujundamiseks:
* Kaardista terve aasta olulisemad üritused ja tähtpäevad – kirjuta kuude lõikes üles kõik sinu jaoks tähtsamad sündmused, siis ei unune kogemata ükski oluline tähtpäev. Veel parem oleks aastat planeerida koos elukaaslase või miks mitte koos terve perega, pannes kirja kõik nimepäevad, sünnipäevad, reisid, laste koolivaheajad, juubelid, kontserdid ning muud olulisemad kuupäevad sinu ja sinu pere jaoks. Kui on võimalik, siis kleebi koostatud kalender seinale, et sa seda iga päev märkaksid.
* Kirjuta üles 2-3 olulisemat eesmärki, mida käesoleva aasta jooksul soovid kogeda või kindlasti ära teha. Jälgi, et eesmärgid oleksid mõõdetavad ehk nendel oleksid täitmise tähtajad – need seovad sind rohkem emotsionaalselt seatud eesmärkidega.
* Tee endale üks väärt kingitus ja täienda oma garderoobi stiilse aksessuaariga, mida saaksid kanda elegantselt ka kogu ülejäänud aasta jooksul – selleks võivad olla näiteks uued kingad, uus ülikond või kleit, uus käekell, sõrmus või muu väärikas ehe, mida oled juba kaua aega endale ihaldanud. Nüüd on õige aeg soovitud aksessuaari soetamiseks.
* Leia rohkem kvaliteetaega oma lähedaste või pere jaoks. Sobiva aja leidmine ja sellega seoses mugavustsoonist väljumine on tihtipeale raske, aga see pingutus tuleks teha eesmärgiga, et suhted tähtsate inimestega veel paremini toimiksid.
* Hoolitse oma tervisliku seisundi eest – tee aasta alguses üks visiit hamba- või perearsti juurde ja tee kõikvõimalikud analüüsid – saad põhjaliku ülevaate, kus sa oma üldise tervisega hetkel oled. Vastavalt analüüsi tulemustele korrigeeri vajadusel toitumist, alusta sportlikuma eluviisiga või tee hambaarsti juures käimisest hoopis rutiin.
* Arenda ennast vaimselt – vali enda jaoks sobiv enesearengu moodus: muusika, raamatute lugemine, podcast´id, jooga, sportimine, meditatsioon vms. Vii ennast valitud valdkonnaga hästi kurssi, kuidas vaimselt tugevamaks saada. Saa selles ühes valdkonnas kogu aasta vältel võimalikult tubliks. Pühendu!
* Investeeri ja kasvata – leia heade sõprade või kolleegide eeskujul keskkond, kuhu võiksid ka sina võimalikult riskivabalt investeerida ja oma raha kasvatada ning passiivset tulu tootma panna – eesmärgiga tulevikus lubada endale või perele midagi suurt ja ägedat. Võimalusel tee investeerimisest igakuine rutiin. Või looge pere ühine reisifond, kuhu kõik panustavad mingi % kogu aasta vältel (lapsed viivad näiteks taara ära – kogu taararaha läheb fondi; vanemad saaksid näiteks igakuiselt palgast natuke kõrvale panna).
* Liitu mõne huvitava uue projekti, start-up´i või ettevõtmisega, mis sind ennast kõnetab. Proovi. Katseta midagi uut, sest teadaolevalt elame ainult ühe korra ja elu tuleks maksimaalselt nautida.
Edukat alanud aasta jätku!
Smartrend